LoggareKaiSi
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
LoggareKaiSi


 
Argos Orestiko Map (apo doriforo)  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Οι άνδρες τη μέρα της Κρίσεως

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
galleti




Αριθμός μηνυμάτων : 121
Join date : 22/04/2008

Οι άνδρες τη μέρα της Κρίσεως Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Οι άνδρες τη μέρα της Κρίσεως   Οι άνδρες τη μέρα της Κρίσεως Icon_minitimeΤρι Ιουλ 15, 2008 4:48 am

Την ημέρα της Κρίσης πεθαίνουν όλοι και πάνε στον παράδεισο. Μπαίνει μέσα ο Άγιος Πέτρος και λέει:

- Οι γυναίκες να πάνε στην κόλαση κατευθείαν. Όσο για τους άνδρες, θέλω να κάνετε μία σειρά όσοι είχατε το πάνω χέρι στο γάμο σας και μια άλλη όσοι κάνατε ότι σας έλεγαν οι γυναίκες σας.

Φεύγουν λοιπόν οι γυναίκες και κάνουν οι άνδρες δύο γραμμές. Η μία (αυτή με τους υποχείριους άνδρες) έχει μήκος 100 μίλια και στην άλλη είναι μόνο ένας άνδρας. Τα παίρνει ο Άγιος Πέτρος:

- Ρε 'σεις, ο Θεός έπλασε τη γυναίκα από εσάς, άρα έπρεπε να είσαστε από πάνω της και εσείς τον εξευτελίσατε. Μόνο αυτός εδώ είναι αντάξιος για τον Παράδεισο. Πες μου τέκνο μου, πώς κατάφερες να μείνεις σε αυτή τη γραμμή;

- Εμένα, βασικά, η γυναίκα μου είπε να κάτσω εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Οι άνδρες τη μέρα της Κρίσεως
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
LoggareKaiSi :: Διασκέδαση :: Διασκέδαση-
Μετάβαση σε: