LoggareKaiSi
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
LoggareKaiSi


 
Argos Orestiko Map (apo doriforo)  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 5 arnitika ke ena 8etiko

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TiNaPw

TiNaPw


Αριθμός μηνυμάτων : 26
Join date : 29/04/2008

5 arnitika ke ena 8etiko Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 5 arnitika ke ena 8etiko   5 arnitika ke ena 8etiko Icon_minitimeΤρι Απρ 29, 2008 10:36 am

Ο Κωστίκας ήταν βοσκός και αποφασίζει να κατέβει για κάποιες δουλειές στην Αθήνα. Για λίγες μέρες, αφήνει τα πρόβατα του στο Γιωρίκα και φεύγει. Οταν γύρισε ο Κωστίκας από την Αθήνα βρίσκει το φίλο του τον Γιωρίκα στο καφενείο. Τον ρωτάει με μεγάλη αγωνία τι γίνεται με τα πρόβατα του.

Ο Γιωρίκας του απαντάει ότι συνέβησαν 5 αρνητικά και 1 θετικό γεγονός. Πες μου λέει ο Κωστίκας τα αρνητικά που είναι πιο πολλά.

Γιωρίκας: Θυμάσαι το τσοπανόσκυλο που είχες; Τον Μήτσο;

Κωστίκας: Ναι. Τι έπαθε;

Γιωρίκας: Τον πάτησαν τα πρόβατα πάνω στον πανικό τους και ψόφησε.

Κωστίκας: Ποιόν πανικό;

Γιωρίκας: Πήρε φωτιά το μαντρί.

Κωστίκας: Τι; Και πως πήρε φωτιά το μαντρί;

Γιωρίκας: Είχαμε ξεχάσει ένα κερί αναμμένο από το μνημόσυνο της μάνας σου.

Κωστίκας: Τι; Πέθανε η μάνα μου και δε μου είπατε τίποτα; Και η μάνα μου πως πέθανε;

Γιωρίκας: Από τη στεναχώρια επειδή είχε πεθάνει ο πατέρας σου.

Κωστίκας: Πέθανε και ο πατέρας μου και εγώ δεν ξέρω τίποτα; Τέσσερα αρνητικά μου είπες και ένα θετικό. Ποιο είναι το θετικό;

Γιωρίκας: Θυμάσαι το τεστ που είχες κάνει για AIDS;

Κωστίκας: Το θυμάμαι.

Γιωρίκας: Ε, βγήκε θετικό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
5 arnitika ke ena 8etiko
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
LoggareKaiSi :: Διασκέδαση :: Διασκέδαση-
Μετάβαση σε: