LoggareKaiSi
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
LoggareKaiSi


 
Argos Orestiko Map (apo doriforo)  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Ypalilos pou poulai ta panta

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Loggaro-Lagarontas

Loggaro-Lagarontas


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Join date : 22/04/2008

Ypalilos pou poulai ta panta Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ypalilos pou poulai ta panta   Ypalilos pou poulai ta panta Icon_minitimeΤετ Απρ 23, 2008 11:46 am

Ενας αυστραλός πάει στην Αγγλια να πιάσει δουλειά σε ένα εμπορικό κέντρο...

Τον ρωτάει ο διευθυντής του εμπορικού: Έχεις ξαναδουλέψει σε τέτοια δουλεια;

Υπαλληλος: Ναι φυσικα, εργαζόμουν στο Marks & Spencer στην Αυστραλία..!

Δ/ντης: ΟΚ, για να δούμε πόσο καλός εισαι, πήγαινε σήμερα μέχρι της 20.00 κάτω να δούμε τι "ψάρια πιάνεις".

Υπαλλ.: "ΟΚ, ευχαριστώ πολύ, δεν θα σας απογοητεύσω.." του λέει και πάει κάτω...

Πλησιάζει ένα πελάτη που κοίταγε κάτι αγγίστρια και του λέει:

Υπαλλ.: Πολύ καλό αγγίστρι αυτό κύριε, αλλά είναι για πολύ μικρά ψαράκια.. Να αυτό είναι ό,τι πρέπει.! (και του δείχνει ένα μεγαλύτερο)

Πελάτης: Σας ευχαριστω πολύ!

Υπαλλ.: Ναι, αλλά αυτό το αγκίστρι θέλει και το κατάλληλο καλάμι! Να αυτό που είναι και πιο μεγάλο και πιο ανθεκτικό!

Ο υπάλληλος συνεχίζει...

Υπαλλ.: Με αυτό το καλάμι που πήρατε ειναι καλό να ψαρεύετε στα ανοιχτά... έχετε βάρκα;

Πελάτης: Οχι, δεν έχω...

Υπαλλ.: Δεν πειράζει καθόλου, έλατε μαζί μου να πάμε να διαλέξετε μια βαρκούλα...

Του πουλάει κι ένα ζόντιακ...!

Υπαλλ.: Αγαπητέ μου κύριε, του λέει, υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα. Πώς θα μεταφέρετε την βάρκα σας;

Πελατης: Εμ, ελα ντε!

Υπαλλ.: Μην ανυσηχείτε καθόλου, θα πάμε εδώ δίπλα να πάρουμε ενα τζιπάκι 4Χ4 για να είστε άνετος, ΟΚ;

Πελάτης: ΟΚ! του λέει ο πελάτης και αφού ευχαριστεί τον υπάλληλο, φεύγει με το τζιπάκι του καταχαρούμενος!

Με αυτά και μ'αυτά πέρασε η ώρα και κατέβηκε ο Δ/ντης να δει πώς πήγε ο υπάλληλος!

Δ/ντης: Πώς τα πήγαμε σήμερα, του λέει, πόσες πωλήσεις κάναμε?

Ο υπάλληλος του απαντάει!

Υπαλλ.: Μια κ. Διευθυντά!

Ο Δ/ντης εξαγριωμένος:

Δ/ντης.: ΜΟΝΟ ΜΙΑ, ΜΟΝΟ ΜΙΑ..!!!!! ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ! ΣΕ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΙΣΑΙ, ΜΟΝΟ ΜΙΑ! ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΙ ΤΙΡΟ ΕΙΧΕ ΑΥΤΗ Η ΠΩΛΗΣΗ?

Υπαλλ.: 96.000 ευρώ, του λέει!

Δ/ντης.: (απορημένος) ΠΟΣΟ????? πώς έγινε αυτό;

...και ο υπάλληλος άρχισε να του εξηγεί τα παραπάνω...

Δ/ντης.: (Αρκετααα ήρεμος αυτή τη φορά του λέει) Μπράβο πωληταρά μου εσύ, και να σκεφτείς ότι ήρθε να πάρει ένα αγκίστρι...

Υπαλλ.: (διακόπτει) όχι, όχι, δεν ήρθε για αγκίστρι...

Δ/ντης: (Ξανά απορημένος) Δεν ήρθε για αγκίστρι, τότε τι ήθελε;

Υπαλλ.: Σερβιέτες, ήρθε να πάρει για την γυναίκα του, και του λέω: ΔΕ Γ.ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕ Γ.ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΑΣ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ypalilos pou poulai ta panta
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» to xrima xepernai ta panta

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
LoggareKaiSi :: Διασκέδαση :: Διασκέδαση-
Μετάβαση σε: